Fotowoltaika dla firm

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy. Kiedy inwestycja przyniesie najlepsze efekty?

Możliwość użycia odnawialnych źródeł energii w celu obniżenia rachunków za prąd i uniknięcia podwyżek to częste powody, dla których fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Jak przystąpić do analizy tego rozwiązania?

Rozważna analiza

Ceny energii elektrycznej oraz gazu systematycznie rosną. Czy jest to zjawisko chwilowe? Każda branża rządzi się własnymi prawami, każda firma zależnie od specyfiki działalności ma inne zapotrzebowanie energetyczne.
Instalacja PV jest rozwiązaniem ekologicznym, może to stać się pozytywnym aspektem wizerunkowym.

Kluczową kwestią jest ilość potrzebnej energii elektrycznej aktualnie oraz oszacowanie zapotrzebowania w przyszłości.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy decyzji o montażu instalacji pv

  • umiejscowienie instalacji - generowany uzysk oraz skalowalność w przyszłości
  • jakość użytych komponentów przy budowie instalacji oraz okres udzielanej gwarancji
  • finansowanie inwestycji, które będzie optymalne dla danej inwestycji
  • dobór rozwiązań, które zapewnią optymalną pracę i wydajność instalacji
  • rzetelność oraz doświadczenie wykonawcy, 
  • przejrzystość umów oraz dokumentacji

finansowanie inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją, której zwrot jest rozłożony w czasie. Jak można finansować tego rodzaju przedsięwzięcie?

ŚRODKI POCHODZĄCE Z KREDYTU

Decydując się na taką formę finansowania okres obejmujący zobowiązanie i jego wysokość każdy powinien dostosować do własnych oczekiwań i sytuacji firmy. Dzięki współpracy z takimi bankami jak BNP Paribas Bank Polska S.A., Crédit Agricole, Alior Bank SA, Santander Bank Polska SA możemy zaoferować przygotowanie oferty kredytowej dla planowanej inwestycji. Pierwszym z kroków powinien być kontakt z działem sprzedaży i przygotowanie specyfikacji dla planowanej inwestycji.

Finansowanie przez leasing

Dzięki współpracy z Santander Leasing oraz EFL Leasing ten rodzaj finansowania jest również dostępny. Niewątpliwie takie finansowanie ma swoje zalety. Jest to doceniane rozwiązanie ze względu na możliwość rozliczania całej raty leasingowej jako koszt. Skutkuje to obniżeniem podatków. Możliwość odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na instalację PV jako koszt uzyskania przychodu jest również dobrą informacją dla przedsiębiorcy inwestującego w fotowoltaikę dla firmy.

Zalety posiadania instalacji pv w firmie

  • Produkcja "darmowej energii" elektrycznej, obniżenie kosztów
  • Atut wizerunkowy - działanie proekologiczne, stosujemy odnawialne źródło energii ze słońca
  • Obniżenie ryzyka związanego ze wzrostem cen energii elektrycznej
  • Możliwość zastosowania pomp ciepła na potrzeby podgrzania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania budynków

Sytuacja rynku energetycznego jest bardzo dynamiczna. Pewnym jest promowanie rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii w skali globalnej i lokalnej. Walka z zanieczyszczeniem środowiska toczy się na wielu frontach. Funkcjonowanie firmy bez energii elektrycznej jest niemożliwe. Produkcja jej we własnym zakresie to większa niezależność od rosnących cen. Zużycie prądu wzrasta wraz z rozwojem firmy, obserwujemy u dotychczasowych klientów dużą liczbę zapytań o rozbudowę posiadanych instalacji. 

Poznaj rozwiązania "szyte na miarę"

Jeżeli jesteś zainteresowany tego rodzaju rozwiązaniem dla Twojej firmy lub przedsiębiorstwa zapraszamy do kontaktu z Fotowoltaika System w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji oraz symulacji zwrotu z inwestycji.