Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła zgrany duet

Tradycyjne instalacje grzewcze

Sytuacja na rynku energetycznym jest bardzo dynamiczna. Uchwały antysmogowe obejmują zasięgiem już niemal cały kraj. Inicjatywy proekologiczne to jeden z czynników, który skłania nas do stosowania odnawialnych źródeł energii. Ograniczenia wynikające z przyjętych uchwał antysmogowych mają za zadanie ograniczenie spalania paliw stałych, które nie są klasyfikowane jako odnawialne. Dodatkowym argumentem przemawiającym za modernizacją starego źródła ciepła są ceny materiałów opałowych.

Ekologiczne rozwiązanie – pompa ciepła współpracująca z instalacją PV

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy ciepła, jest to rozwiązanie ekologiczne, zapewniające komfortową eksploatację. Rynek pomp ciepła w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Nowe modele często są optymalizowane do zastosowania w modernizowanych istniejących instalacjach grzewczych. Pompa ciepła do pracy wymaga odnawialnego źródła ciepła – jak powietrze czy ciepło utrzymywane w gruncie oraz energii elektrycznej. 

Rozwiązaniem zwiększającym naszą niezależność od cen energii jest połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Niezależność energetyczna to temat, który stał się tematem bardzo aktualnym. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem zapraszamy Cię na naszą stronę GreenOZE. Publikujemy tam więcej informacji odnośnie pomp ciepła i powiązanych rozwiązań.